9 listopada w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się III Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O Złote Pióro Starosty Giżyckiego”.
W pisaniu dyktanda brało udział po 2 reprezentantów 5 szkół ponadpodstawowych powiatu giżyckiego: I Liceum ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych.
Organizacja konkursu miała na celu zaszczepienie w młodzieży nawyku i potrzeby poprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, w tym zasad pięknej i poprawnej polszczyzny. W tym roku tekst dyktanda nawiązywał do ochrony polskich dóbr kultury i walki z okupantem bronią nietypową: humorem i satyrą.
Czekając na ogłoszenie wyników młodzież wzięła udział w spotkaniu z Janem Sektą, autorem książki „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach”. Jury w celu wyłonienia zwycięzców oceniało poprawność ortograficzną i interpunkcyjną dyktanda. Nagrody za zdobycie I, II i III miejsca oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Starosta Powiatu Giżyckiego pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach” Jana Sekty.
Natomiast laureaci dodatkowo otrzymali :
I miejsce- Julia Krużyńska – I LO statuetkę „Złote Pióro Starosty”, etui z zestawem długopisów i bon podarunkowy o wartości 100 zł,
II miejsce – Natasza Sękowska – I LO bon podarunkowy o wartości 75 zł,
III miejsce – Aleksandra Muraczewska – ZSKŚiA bon podarunkowy o wartości 50 zł
Pozostali uczestnicy dyktanda to Jakub Guz, Natalia Narwojsz, Eryk Sienkiewicz, Oksana Wiśniewska, Nina Łępicka, Patryk Wiśniewski, Julia Waszczyn.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału.
(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)
Źródło, fot.: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku