W dniach 6-7 października uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych z klas 2i, 2ei oraz 3ia wraz z opiekunami Monika Bochan, Agnieszką Roszkowską i Kamilem Kobylińskim, wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu był spektakl „Lalka” w Teatrze Muzycznym. To jedna z najpiękniejszych romantycznych historii polskiej literatury, która od ponad dekady budzi zachwyt publiczności. Młodzież z ZSEiI doceniła kreacje aktorskie i wokalne gromkimi brawami.

Korzystając z pięknej pogody, podczas długich spacerów, udało się zrealizować wszystkie założone cele wyjazdu, tj. poznanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od klifu Orłowskiego. Miejsce, gdzie morenowa wysoczyzna styka się z morzem i gdzie zachodzą procesy erozji wysokiego brzegu, tworzące urwiste nabrzeże, jest najczęściej fotografowanym fragmentem Gdyni i urokliwym miejscem. Nie mogło nas tam zabraknąć.

W Gdyni skoncentrowaliśmy się na Skwerze Kościuszki i Molo Południowym. Tam udało się zwiedzić ORP „Błyskawica”, zabytek klasy zerowej – najstarszy zachowany niszczyciel – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy w Sopocie spacerując po „Moniaku” – sławnym w całej Polsce deptaku, biegnącym prosto do molo. Podziwialiśmy malownicze kamieniczki, Krzywy Domek – jeden z najciekawszych przykładów śmiałej współczesnej architektury, dom zdrojowy, plaże, molo i sopocką marinę.

Odwiedzając Gdańsk, skupiliśmy się na historycznym centrum miasta, które wciąż urzeka wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą.

Wyjazd był bardzo udany, ale pozostał mały niedosyt. Dlatego już w listopadzie znów wybieramy się na wybrzeże, tym razem skoncentrujemy się głównie na Gdańsku.

Źródło, fot.: ZSEiI w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze